Ben kimim?

Cansu Erdoğan, Ege’nin incisi İzmir doğumludur. 8 yıllık ilköğretim hayatı boyunca, beş okul değiştirerek çeşitli arkadaşlar ve öğretmenler tanımış, bu sayede insan ilişkileri gelişmiştir.

Lise öğrenimini Mustafa Kemal Lisesi’nde tamamlayan Cansu, üniversiteye hazırlanırken kendisine en uygun mesleği seçmek için çeşitli araştırmalar yapmıştır. Yaptığı meslek araştırmaları sonucu, “İnsan Kaynakları”nın gerektirdiği kişisel özelliklere sahip olduğunu ve onun tam da bu işi yapmak istediğini fark etmiş, kariyer hedeflerini bu alanda belirlemiştir. Üniversite sınavına hazırlanmış ve istediği okulun kariyer planına uyan bölümüne girmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü, 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi ile 5 yılda tamamlamıştır. Bu süre içerisinde, kendini geliştirmek için sertifika programına katılarak İnsan Kaynakları Uygulamalarını uzmanlarından öğrenme fırsatını yakalamıştır. Üniversite yıllarında boş zamanlarını okulun Fotoğrafçılık, Kariyer ve Yönetim ile İnsan Kaynakları kulüplerinde aktif rol alarak değerlendirmiştir.

Üniversitenin son senesinde yüksek lisans yapmaya karar vermiş, hayalleri doğrultusunda hareket ederek daha fazla iş imkanı olması nedeniyle İstanbul’a taşınmış ve tercihini İstanbul Üniversitesi – Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları bölümünden yana kullanmıştır. Yüksek lisansın ders aşamasını, yüksek bir ortalamayla 1 senede tamamlayarak tez aşamasına geçmeye hak kazanmıştır. “İşgören motivasyonunun inovasyon performansına etkileri” isimli tezini Aralık 2011’de savunarak mezun olan Cansu, tez yazarken İkedan İnsan Kaynakları ve Eğitim Danışmanlığı’ında İnsan Kaynakları Asistanı olarak kısa bir süre çalışma imkanı bulmuştur. Bu süre içindeki boş vakitlerinde ise, çeşitli seminerlere katılarak bilgi birikimini artırmıştır. Mezun olduktan sonra Yeniinsan İnsan Kaynakları Danışmanlık’ta İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak çalışan Cansu, bu iş deneyimi ile mesleğine bir kez daha aşık olmuştur; tabi ki öğretici yöneticileri, deneyimli iş arkadaşları ve huzurlu çalışma ortamı sayesinde. Son olarak Cansu, Türkiye’nin önde gelen gazetelerini barındıran bir Medya Kuruluşunda İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak görev yapmıştır. İlk kurumsal şirket tecrübesi olan bu iş deneyimi ile, “suratsız İK algısını yıktığı için” tüm çalışanların sevgisini kazanmış ve bu meslek için doğmuş olduğuna olan inancı artmıştır.

Geri kalan iş ve özel hayatına memleketi olan İzmir’de devam etme kararı aldığı için medya kuruluşundan ayrılan Cansu, İzmir’deki iş fırsatlarını değerlendirmektedir.

Kısaca yazmayı çok seven ben işte buyum :)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s